Saulės modulių skirtumai

Kokie esminiai skirtumai tarp stiklas-stiklas ir stiklas-plastikas saulės modulių

Stiklas-plastikas saulės moduliai (Backsheet)

 

Šiuose moduliuose grūdintas stiklas yra pirmasis medžiagų sluoksnis saulės modulio struktūroje. Jis gali veiksmingai apsaugoti skydelį ir saulės elementus nuo fizinio streso, sniego, vėjo, dulkių ir drėgmės, be kita ko, leisdamas saulės spinduliams prasiskverbti.

Daugeliu atvejų užpakalinė pusė yra apsaugota nepermatomu lakštu, vadinamu “backsheet”. Aliuminio rėmo sistema laiko visą konstrukciją vietoje, užtikrindama tvirtumą nuo nelaimingų atsitikimų ir netinkamo elgesio montuojant.

    


Dvigubo stiklo saulės moduliai (glass/glass)

 

Stiklas-stiklas saulės moduliai yra sudaryti iš dviejų grūdinto stiklo sluoksnių, dengiančių abi saulės modulių puses. Kai ant įprastos saulės baterijos kaupiasi sniegas arba žmonės ant jo trypčioja (montuojant), saulės elementai smarkiai susilenkia, todėl ant elementų susidaro mikro įtrūkimai.

Dvigubo stiklo saulės moduliai deformuosis žymiai mažiau dėl didesnio stiprumo, kurį suteikia du stiklo sluoksniai, o tikimybė, kad ant saulės elementų susidarys mikro įtrūkimai, žymiai sumažės.

Kokie yra dvigubo stiklo saulės modulių pranašumai?

Paprastai saulės moduliai sudaryti iš priekinio stiklo plokštės, o iš galo turi plastikinį lakštą. Tuo tarpu Stiklas-stiklas moduliuose vietoj plastikinio galinio lakšto, šių plokščių nugarėlėje yra antrasis stiklo sluoksnis. Dvigubo stiklo saulės moduliai turi nemažai privalumų.

1. Stiklas veikia nuosekliai ir iš esmės nesensta

Tai geriausias pasirinkimas vietovėse, kuriose yra didelis drėgmės lygis, nes jis yra visiškai nepralaidus ir todėl atsparus drėgmei. Kadangi tokios plokštės yra nepralaidžios drėgmei ir deguoniui, modulių senėjimo procesas iš esmės nevyksta.

2. Padidėjęs patikimumas ir tvirtumas

Dvigubo stiklo plokštė be galinio apsauginio sluoksnio efektyviai išsklaido šilumą ir laikui bėgant praranda maždaug 30 % mažiau efektyvumo nei įprastos plokštės. Kadangi jie gamina 25 % daugiau energijos, dvigubo stiklo moduliams dažnai suteikiama 30 metų garantija..

3. Gamina daugiau elektros ilgesnį laikotarpį

Dėl garantuoto puikaus veikimo ir ilgesnio tarnavimo laiko stiklas-stiklas moduliai gamina daugiau elektros energijos ilgesnį laiką.

4. Padidėjusi galia

Moduliai, pagaminti iš dvigubo stiklo, yra atsparesni mechaniniam ir fiziniam poveikiui. Dėl to įprasto tipo saulės moduliai išlinksta veiki vėjo, sniego, krušos ar kitų elementų. Naudojant dvigubo stiklo modulius, stiklo lakštai priekyje ir gale yra vienodo storio, o neutralus sluoksnis, esantis viduryje, nėra veikiamas gniuždymo ar tempimo įtempių. Dėl to šie saulės moduliai turi geriausią įmanomą mechaninę apsaugą.

5. Atsparumas cheminei reakcijai

Kai kurios cheminės medžiagos ir aplinkos veiksniai sukelia stiklo reakciją. Vynas pilamas į stiklinius butelius, nes gali būti saugomas šimtus metų. Dėl šios medžiagos savybių nevyks jokios cheminės reakcijos tarp stiklo lakšto ir saulės elementų arba plokštes kartu laikančios epoksidinės dervos.

6. Sumažėjęs stresas ir iškraipymai

Dvigubo stiklo priekiniai ir galiniai stiklo lakštai plečiasi ir susitraukia tokiu pačiu greičiu, nes jų šiluminis plėtimasis yra toks pat. Dėl to, esant karštam arba šaltam orui, dvigubo stiklo saulės moduliai yra mažiau įtempti ir iškraipomi.

7. Praktiškai visiškas galimo sukeltos degradacijos nebuvimas

Kitas dvigubo stiklo saulės modulių pranašumas, palyginti su tradicinėmis baterijomis, yra šis. PID gali sumažinti įprastų saulės baterijų našumą 30 %. Dėl to kaltos parazitinės srovės moduliuose. Drėgmės ir patekimas ir aukštos temperatūros pagreitina poveikį. Dvigubo stiklo saulės moduliai iš esmės yra atsparūs tokiam gedimui, nes yra izoliuoti iš abiejų pusių.

8. Didesnė apsauga nuo gaisro  – tai esminiai saulės modulių skirtumai

Šie moduliai pasižymi ženkliai didesniu atsparumu ugniai negu standartiniai “backsheet” moduliai, todėl padariniai gaisro atveju bus ženkliai mažesni, ypač jei plokštės montuojamos ant stogo.

9. Sumažėjusi fotoelementų mikro įtrūkimų galimybė

Dvisluoksnis stiklas foto elementą geriau apsaugo nuo mechaninių pažeidimų montavimo ir transportavimo metu. Dėl to dvigubo stiklo naudojimas žymiai sumažina foto elementų mikro įtrūkimų galimybę saulės elektrinei veikiant.

10. Mažesnės bendros išlaidos

Sistemose su dvigubo stiklo moduliais įtampa gali siekti 1500 V (tradiciniuose moduliuose iki 1000 V). Pasirinkus didesnę saulės sistemos darbinę įtampą, padeda sumažinti bendrą saulės elektrinės savikainą (dėl laidų, tinklo inverterio ir kt. kainos).

Dvigubo stiklo moduliai dabar plačiai naudojamos žemės ūkyje, gamyboje ir buityje visame pasaulyje. Dvigubo stiklo moduliai yra idealus atsakymas siekiant patenkinti didėjančius sparčiai besiplečiančio saulės energijos sektoriaus poreikius ir palaikyti jo plėtrą ateityje.